Modne dekoracje do pokoju dziecka

Wystrój w pokoju dziecka wbrew pozorom jest bardzo istotny dla rozwoju i samopoczucia malucha, dlatego dobrze urządzić pokoik, w którym nasza pociecha będzie czuć się jak najlepiej. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Wam, które dekoracje do pokoju dziecka wybrać, by pomieszczenie wyglądało modnie i przytulnie.

Najpierw zastanów się nad kolorem ścian. W zależności od płci dziecka, może być to jasny niebieski dla chłopca lub pudrowy róż dla dziewczynki. Możesz też zdecydować się na bardziej uniwersalne kolory, jak biel, zieleń czy odcienie szarości, dzięki czemu pokoik sprawdzi się dobrze dla obu płci. 
Pamiętaj, że ozdoby do pokoju wcale nie muszą być drogie, jeśli wybierzesz dekoracje z papieru, to z pewnością tanim kosztem pięknie zaaranżujesz wnętrze. Papierowe girlandy, zawieszki, rozety czy lampiony stworzą klimat rodem z bajki, a Twoje dziecko pokocha je od pierwszego wejrzenia. Kolejny sposób na tanie dekoracje do pokoju, to stworzenie ich samodzielnie - wystarczy chociażby powiesić na ścianach rysunki namalowane przez dzieci - przekonaj się, jak wiele uroku mają w sobie ich artystyczne dzieła!

Nie wychodzą również z mody dekoracje drewniane, które możesz postawić na półce lub szafce. Stwórz swój własny drewniany napis, na przykład imię dziecka, do tego postaw obok ramkę ze zdjęciem lub połóż lampki. Efekt jest nieziemski! Możesz też porozwieszać lampki dekoracyjne cotton balls w różnych kolorach, które wyglądają zarówno pięknie w ciągu dnia, jak i w nocy.
Bardzo fajnym pomysłem jest także powieszenie plakatu z metryczką dziecka. Ponadto, na ścianie możesz namalować kredą lub markerem miarkę, która będzie służyć do mierzenia dziecka i zaznaczania ile urosło od ostatniego czasu. To świetna zabawa dla rodziców i dzieci!

Pamiętaj, aby dobierać dekoracje do pokoju zgodnie z upodobaniami Twojego malucha. Jeśli lubi samoloty - podstaw na szafce papierowe chmury, jeśli uwielbia róż - wypróbuj pastelowe dekoracje. Spraw, by dziecko wracało do pokoiku często i chętnie!
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 dekoracje dla dzieci , Blogger