Pomysłowe przekąski na urodziny dla dzieci

Urodziny dla dzieci to impreza, na której możesz puścić wodzę fantazji nie tylko przy dekoracjach, ale również podczas przygotowań urodzinowych dań. Dzieci „jedzą oczami”, dlatego szczególnie warto zadbać nie tylko o smak, ale i wygląd oraz sposób podania urodzinowych przekąsek.


 Polecamy, byś zdecydowała się na własne wypieki - z pewnością będą one dużo zdrowsze i ciekawsze od tych kupionych w sklepie. Furorę zrobią pyszne muffinki, które włożysz w kolorowe foremki (papilotki). Fajnym pomysłem będzie również podanie dzieciakom popcornu! Mało który maluch nie lubi tej przekąski. Podając go we wzorzystych pudełkach na popcorn zobaczysz, że dzieci będą zachwycone!


Dobrym pomysłem są także zdrowe przekąski na urodziny, takie jak chrupka marchewka czy ćwiartki jabłuszka i kawałki banana, jednak zachęcenie dzieci do ich zjedzenia może być nieco trudniejsze i wymagające odpowiedniej, ciekawej i nietuzinkowej oprawy. Możesz na przykład w kawałki owoców wbić papierowe dekoracje z różnymi wzorami, dzięki czemu przekąski nabiorą wesołego charakteru. Spróbuj też pokroić arbuza w trójkąty i nabić go na patyczki od lodów, a następnie ułożyć na talerzu - taka wersja lodów będzie na pewno dużo zdrowsza, ale wciąż pyszna i nietuzinkowa!

Na urodzinową kolację przygotuj kanapeczki, na których ułożysz składniki tak, by tworzyły buźkę czy na przykład kwiatek. Do picia przygotuj wodę z cytryną i miętą lub lemoniadę, podaną w kolorowych, papierowych kubeczkach ze słomkami.

Tak przyrządzone przekąski na urodziny z pewnością zachwycą małych urodzinowych gości. Smak to jedno, apetyczny wygląd to druga sprawa. Jesteśmy przekonani, że podczas przygotowań będziesz miała mnóstwo zabawy, a także zaoszczędzisz sporo pieniędzy!


fot. inspiracje Pinterest
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 dekoracje dla dzieci , Blogger