Przyjęcie komunijne dziecka w domu - jak udekorować stół na Komunię?

Organizacja  przyjęcia komunijnego w domu nie oznacza, że powinniśmy rezygnować z całej oprawy, jaka towarzyszy Komunii w restauracji. Powinniśmy zadbać o odpowiednie dekoracje wnętrza, krzesła i przede wszystkim stołu, bo to właśnie przy nim zasiądą komunijni goście. Jeżeli zastanawiacie się, jakie dekoracje wybrać czy w jaki sposób przygotować kompozycję, by prezentowała się naprawdę efektownie poniżej prezentuję pomysły, jak udekorować stół na Komunię niewielkim nakładem pracy, a z rewelacyjnym efektem. Zapraszam do przeczytania!

Bardzo dobrym wyborem jest biało-złota kolorystyka przyjęcia komunijnego, która równie dobrze sprawdza się na przyjęciach komunijnych dziewczynek, jak i chłopców. Podstawą takiej dekoracji stołu łatwo może stać się biały obrus plamoodporny, który przełamiemy wzorzystym bieżnikiem puszczonym przez środek stołu. Można zdecydować się na bieżniki z motywem hostii, konwalii czy fantazyjnych ornamentów w odcieniach złota zdobionych dodatkowo drobinami brokatu. W otoczeniu bieżnika przy nakryciu każdego z gości pięknie wyglądają złote podkładki pod talerze, których ażurowe wycięcia na brzegach dodatkowo wzmacniają efekt dekoracyjny. Duża średnica podkładek sprawia, że zawsze będą się dobrze prezentować, nawet pod dużym talerzem obiadowym. Idealnym dopełnieniem takiej kompozycji są piękne serwetki komunijne. Serwetki to nie tylko praktyczny dodatek, ale mogą także spełniać funkcję dekoracyjną. Serwetki flizelinowe są na tyle sztywne, że można je układać w dowolne formy i kształty, które dobrze jest położyć na talerzach. Dobrze jest wybrać motyw złotych ornamentów czy złotych serc. Jednymi z popularniejszych serwetek komunijnych są serwetki komunijne ze złotym kielichem. Idealnym dopełnieniem biało-złotego stołu są delikatne świeże kwiaty w pastelowych barwach. Tego typu dekoracja będzie prezentować się dobrze w każdym wnętrzu.

Ostatnio w trendach są także przyjęcia komunijne w naturalnym stylu, których podstawą są kwiaty polne i ogrodowe. W tego typu aranżacjach warto wykorzystać majowe konwalie, niezapominajki, piwonie czy białe róże. Kwiatowe motywy prezentują się lekko i delikatnie, a tego rodzaju kwiaty możemy znaleźć w ogrodzie własnym czy skorzystać z pomocy sąsiadki. Do takich kompozycji warto wykorzystać szklane wazony o różnych wysokościach, które wypełnione kwiatami pozwolą zbudować wspaniałe aranżacje. Można także pokusić się o wykorzystanie elementów drewnianych. Dobrze prezentują się drewniane świeczniki z wyciętym sercem, które mogą spełniać również rolę wazoników. Konwalie jako motyw przewodni to z kolei świetny pomysł, który ożywi stół. Biało-zielona kolorystyka prezentuje się bardzo świeżo i nadaje przyjęciu komunijnemu swoistego charakteru.Przyjęcie komunijne w kolorach różu i zieleni to hit tego roku. To połączenie kolorów jest niezwykle energetyczne i pięknie prezentuje się na stole. Podstawą takiej kompozycji może stać się lekka półprzezroczysta organza w dwóch kolorach, która puszczona na stole jak bieżnik wygląda naprawdę rewelacyjnie. Do tej aranżacji świetnie pasują jasnoróżowe serwetki, które można ułożyć w proste, a efektowne wachlarze. Idealnym dopełnieniem będą białe serwety pod talerze, które przełamią zieleń i róż dodatkiem lekkości i niewinności. Jeżeli chodzi o kwiaty to dobrze jest wykorzystać różowe tulipany czy gerbery, które świetnie zamkną całą kompozycję.


Bardzo elegancko prezentują się także dekoracje komunijne w odcieniach czystej bieli. Są symbolem niewinności i delikatnej elegancji, która pięknie wygląda na każdym komunijnym stole. Gustownie tłoczone serwetki, świece z motywem koronki czy fantazyjnie zawieszone szklane wazoniki prezentują się pięknie i zyskają wielu zwolenników.

Tego typu aranżacje komunijnego stołu prezentują się naprawdę pięknie, a można je uzyskać niewielkim nakładem pracy i czasu. Wszystkie elementy do wykonania podobnych kompozycji na stole znajdziecie w sklepie z dekoracjami komunijnymi >tutaj<

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 dekoracje dla dzieci , Blogger