Dekoracje na roczek chłopca

Roczek maluszka to bardzo ważna uroczystość nie tylko w jego życiu, lecz także w życiu rodziców i całej rodziny. By zorganizować te pierwsze urodziny staramy się wyprawić jak najpiękniejsze przyjęcie. Zapraszamy najbliższych, dekorujemy pomieszczenie i stół, przygotowujemy słodkie pyszności, by ten dzień był naprawdę wyjątkowy.  O tym, jakie dekoracje wybrać na roczek dziewczynki już pisałam, dziś skupię się na dekoracjach na roczek chłopca. 

Pierwsze urodzinki chłopca najczęściej wyprawiane są w kolorystyce błękitu z ewentualną odrobiną szarości lub żółci. Delikatne pastelowe kolory wskazują na niewinność dziecka, a przy tym wyglądają naprawdę słodko. Jedną z najczęściej wybieranych dekoracji są przede wszystkim balony. Napisy, jakie je zdobię to nadruk cyfry 1 bądź "Mam już Roczek". Balony można powiesić nad stołem lub w rogach pomieszczenia lub przygotować z nich kolorową girlandę. Przydatne mogą być także patyczki do balonów, które pomogą ustawić je np. w szklanych pojemnikach. Warto zaznaczyć, że balony są także bardzo niedrogie i w łatwy sposób pozwolą szybko i efektownie udekorować mieszkanie.
Druga propozycja to wszelkiego rodzaju dekoracje wiszące, takie jak metalizowane świderki czy girlandy. Można powiesić je nie tylko w pomieszczeniu, w którym wyprawiacie roczek, ale też w pokoju chłopca, by poczuł się wyjątkowo i zobaczył wokół siebie fantastyczne kolorowe dodatki.

Fajną pamiątką i dekoracją jednocześnie są natomiast plakaty dla chłopca na roczek. Duży rozmiar, kolorowe grafiki i możliwość umieszczenia na plakacie imienia dziecka sprawia, że to świetny pomysł również na prezent. Taki plakat może ozdobić pokój dziecka, a przy tym będzie super pamiątką.
Nie zapominajmy również o urodzinowym torcie. Warto ozdobić go świeczką z cyferką 1 lub zastosować kolorowe figurki, które łatwo ozdobią ciasto. Świetnie sprawdzą się także różnego rodzaju dekoracje stołu, takie jak serwetki na roczek, metalizowane konfetti czy urocze pudełeczka, które można wręczyć gościom.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 dekoracje dla dzieci , Blogger