Organizacja przyjęcia komunijnego w domu. Część II - dekoracje pomieszczenia i krzesła.

Przyjęcie komunijne to uroczystość, którą wbrew pozorom można łatwo zorganizować nawet wśród domowego zacisza. W poprzednim poście znajdziecie pomysły na dekoracje komunijnego stołu. Jednak tak samo ważne jak sam stół jest również wystrój pomieszczenia, w którym odbywa się uroczystość komunijna. Wystarczy kilka prostych trików, by pokój zamienił się w komunijną salę, niczym nie odbiegającą od tej w restauracji.

Bardzo pomocne będą balony komunijne. Jest to niedroga, a niezwykle efektowna dekoracja, którą każdy może wykonać szybko i łatwo. Możemy wykorzystać całe białe balony, które prezentują się elegancko i dobrze sprawdzą się w każdym wnętrzu, jednak warto wybrać coś bardziej pomysłowego. Modnym i efektownym dodatkiem są balony z nadrukami komunijnymi. Popularne zdobienia to nadruk kielicha z hostią, złotej księgi czy napisów „Pierwsza Komunia” w kolorze różowym – dla dziewczynki i niebieskim odpowiednio dla chłopca. Balony można napełnić helem i umieścić na stole komunijnym przy pomocy obciążników lub uwiesić je pod sufitem. Dobrym pomysłem jest również przygotowanie girlandy z balonów, którą można łatwo wykonać używając specjalnej taśmy do girland balonowych. Girlanda z balonów najlepiej będzie się prezentowała nad stołem komunijnym lub u sufitu na całej długości pomieszczenia. Trzecie zastosowanie balonów to umieszczenie ich na patyczkach i ułożenie np. w wysokich wazonach.


Obok balonów drugą pomysłową dekoracją są plakaty oraz banery komunijne. Plakaty zajmują dużą powierzchnię, co sprawia, że prezentują się efektownie i są z daleka widoczne. Można powiesić je na drzwiach lub umieścić w ramie. Będzie to zaproszenie gości do wspólnego świętowania i podziękowanie im za przybycie. Istnieje możliwość zakupu plakatów zdobionych imieniem dziecka oraz datą Komunii – będą one świetną pamiątką również po przyjęciu. Tak samo jak plakaty bardzo efektownie prezentują się banery. Można pokusić się o te gotowe z napisami „Pierwsza Komunia” oraz komunijnymi motywami, jednak warto pójść dalej i wykorzystać spersonalizowany dodatek. Baner zdobiony imieniem dziecka, wykonany z dowolnym tekstem i w dowolnej grafice będzie świetnym dodatkiem dekoracyjnym. Warto pomyśleć o dokupieniu do banneru cienkiej wstążeczki, która ułatwi nam jego zamocowanie. 
Obok dekoracji pomieszczenia ważne są także dekoracje krzesła. Najpopularniejsze są kokardy, które można wywiązać ze specjalnych materiałów. Najlepiej sprawdza się do tego organza oraz satyna, którą można zakupić w gotowych szarfach, z których tylko wywiązujemy kokardę. Kokardy prezentują się bardzo efektownie, a ich kolor można dopasować do dekoracji stołu czy wystroju wnętrza. Jest to bogata dekoracja, która szczególnie dobrze prezentuje się na białych pokrowcach. Drugi pomysł do anielskie skrzydła. Te warto umieścić zwłaszcza na krześle dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii. Zaznaczy to jego miejsce przy stole i będzie pięknym, delikatnym dodatkiem. Poza skrzydłami elementem, który może wyróżnić krzesło dziecka jest satynowy pokrowiec zdobiony złotą hostią, czyli coś co idealnie wpisuje się w charakter przyjęcia komunijnego. Pokrowiec delikatnie się błyszczy i pasuje na większość krzeseł.  

 

Tak przygotowane pomieszczenie będzie prezentowało się pięknie i elegancko, a świetny efekt możemy uzyskać niewielkim kosztem wykorzystując kilka kluczowych dodatków. Dzięki dekoracjom wnętrze będzie bardzo atrakcyjne i nabierze typowo komunijnego charakteru.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 dekoracje dla dzieci , Blogger